menu close

Oslavy 130. výročí založení SDH Vintířov

Dne 12.9.2020 se konaly oslavy ke 130. výročí založení SDH Vintířov spojené s Hornickým dnem.

V 11.00 hodin započali oslavy průvodem naší obcí kde nás doprovodila jak pochodová kapela Barbor, mažoretky, tak i ostatní spřátelené sbory se svou technikou. Přesto, že byla naše výjezdová jednotka kolem 8.00 hodiny ráno odvolána k patrácí akci, tak se stihla na průvod včas vrátit.

Po průvodu obcí následovalo předání Pamětní stuhy na prapor a předání vyznamenání členů SDH.

Pro děti byla uspořádána soutěž v sestřelování plechovek proudem vody. Pro dospělé jsme uspořádali pivní soutěž, které se náš sbor také účastnil.

Návštěvnost našich oslav byla hojná. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení Ivana Mládka s jeho Banjo Bendem. Tímto ještě jednou chci poděkovat všem zúčastněným, jak návštěvníkům, spřáteleným sborům, tak naší obci Vintířov. Zvláštní poděkování patří všem členům SDH Vintířov, kteří se na oslavách a její organizaci podíleli.

Eva Kokešová, starosta SDH Vintířov